DÁREK K NÁKUPU NAD 990,- | Vonný olej kadidlo! Nepropásněte šanci na péči o sebe! Objednejte hned.

BLOG

Vítejte v našem průvodci, který je navržen přímo pro vás!
Propojujeme krásu tradice s moderní estetikou, abychom vám přinesli unikátní zážitek. Naše vášeň pro přírodní materiály a jemné detaily nám umožňuje objevovat krásu v jednoduchosti.
Přijďte s námi prozkoumat svět módy a sebepéče a najít styl, který je jen váš.
5 tipů na jarní relaxaci

Nadcházející jaro přináší novou energii a svěžest i příležitost k hlubší relaxaci a obnovení naší duševní pohody. Po období zimního klidu a chladu přichází čas, abychom v sobě rozproudili nový život a udělali místo pro světlo a radost. Jaro je ideální čas pro regeneraci a naplnění našich životů pozitivními zážitky. Zde je několik inspirativních tipů, jak využít jarního období k relaxaci a uvolnění:

 1. Jarní procházky v přírodě: Vyhraďte si čas na procházku v přírodě a dejte svému tělu a mysli možnost obnovit se prostřednictvím spojení s přírodou. Sledování kvetoucích stromů, poslouchání zpěvu ptáků a vnímání vůní jarních květů může být velmi osvěžující a povznášející.

 2. Jógová praxe venku: Vyzkoušejte jógu na čerstvém vzduchu a využijte energii jara k posílení svého těla a zklidnění mysli. Jógové cvičení venku vám umožní propojit se s přírodou a vnímat sílu a harmonii okolního prostředí.

 3. Koupele s květinovými výtažky: Dopřejte si relaxační koupel s přídavkem éterických olejů z rostlin, jako je levandule nebo citronová verbena. Tyto vonné lázně nejen uvolní vaše svaly, ale také povzbudí vaše smysly a navodí pocit klidu a pohody.

 4. Kreativní terapie: Věnujte se kreativním aktivitám, jako je malování, kreslení nebo psaní deníku. Jaro je časem nových začátků a inspirace, a tato kreativní terapie vám může pomoci vyjádřit své myšlenky a emoce a najít vnitřní klid a harmonii.

 5. Meditace v přírodě: Usaďte se na klidném místě v přírodě a věnujte se meditaci a zvědomění si přítomného okamžiku. Poslouchejte zvuky přírody, vnímejte vůně a pohybujte se s rytmem jara. Meditace v přírodě vám pomůže uvolnit stres a naplnit svou mysl pozitivní energií.

Jaro je časem obnovy a nových začátků, ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu relaxace, je důležité dát svému tělu a mysli čas na odpočinek a obnovu. Využijte tohoto období k posílení svého zdraví a pohody a naplňte svůj život radostí a inspirací, kterou nám jaro přináší.

 
 
 
 
5 kroků jak vybrat nejlepší aroma difuzér pro váš domov

Aromaterapie je účinný způsob, jak zvýšit pohodu a relaxaci ve vašem domově.  Jedním z nejdůležitějších prvků aromaterapie je správný výběr difuzéru. S takovým množstvím možností na trhu je však toto rozhodnutí obtížné. V tomto komplexním průvodci se podíváme na různé typy aroma difuzérů, jejich výhody a funkce, a poskytneme vám užitečné rady, jak vybrat ten nejlepší difuzér pro vaše potřeby.

Rozdílné typy aroma difuzérů

Existuje několik typů aroma difuzérů na trhu, z nichž každý má své vlastní výhody a funkce.

Ultrazvukové difuzéry

Ultrazvukové difuzéry využívají ultrazvukové vibrace k disperzi vody a esenciálních olejů do vzduchu ve formě jemné mlhy. Jsou ideální pro menší prostory, jako jsou ložnice nebo kanceláře, a poskytují příjemnou vůni po celý den.

 

Difuzéry s horkým vzduchem

Difuzéry s horkým vzduchem používají teplo k odpařování esenciálních olejů do vzduchu. Jsou spolehlivé a dobře se hodí pro větší prostory, jako je obývací pokoj nebo jídelna. Mnoho z nich má také funkci ionizace, která čistí vzduch od škodlivých látek.

 

Nebulizéry

Nebulizéry rozprašují esenciální oleje do vzduchu pomocí stlačeného vzduchu nebo ultrazvuku. Poskytují silnou a čistou vůni, což je ideální pro terapeutické účely. Navíc nepotřebují vodu, což z nich činí jednodušší na čištění a údržbu.

 

Aroma lampy

Aroma lampy jsou klasickým typem difuzéru, které používají svíčku k ohřívání směsi vody s esenciálními oleji. Tento proces uvolňuje vůni do vzduchu a přináší do místnosti příjemnou atmosféru.

 

Velikost a pokrytí prostoru

Při výběru difuzéru je důležité zvážit velikost místnosti, kterou chcete provonět. Menší difuzéry jsou vhodné pro malé místnosti, zatímco větší difuzéry jsou nezbytné pro větší prostory. Dbejte také na to, aby difuzér dokázal pokrýt potřebnou plochu pro efektivní provonění.

Funkčnost a výkon

Dalším důležitým faktorem při výběru difuzéru je jeho funkčnost a výkon. Hledejte funkce, jako je nastavitelný časovač, možnost regulace intenzity vůně a automatické vypnutí po určité době provozu. Spolehlivý výkon zajistí, že difuzér bude fungovat bez problémů a poskytne vám příjemnou vůni po delší dobu.

Design a estetika

Design difuzéru je dalším důležitým faktorem, zejména pokud ho plánujete umístit na viditelné místo ve vašem domě. Vyberte si difuzér, který se bude hodit do interiéru vašeho domova a přinese do něj harmonii a pohodu. Mnoho výrobců nabízí difuzéry v různých stylech a barvách, aby vyhovovaly vašemu osobnímu vkusu.

Kvalita materiálů a bezpečnost

Při výběru difuzéru je také důležité dbát na kvalitu použitých materiálů a bezpečnostní standardy. Ujistěte se, že difuzér je vyroben z odolných a bezpečných materiálů, které nebudou škodlivé pro vás ani vaše domácí mazlíčky. Mnoho difuzérů je vybaveno funkcemi bezpečnostního vypnutí, které se aktivují, když dojde k nedostatku vody nebo když se difuzér přehřeje.

 

Minerální difuzér: Klenot pro self-care

Jednou z inovativních možností v oblasti aromaterapie je minerální difuzér od krosha atelier. Nejenže tento difuzér provoní váš domov příjemnou vůní, ale také přináší vizuální estetiku a harmonii. Využívá příjemné vůně a vizuální vjemy k prohloubení relaxace a vytvoření nezapomenutelných zážitků.

Minerální difuzér od krosha je navržen tak, aby postupně uvolňoval vůni po dlouhou dobu. Každý den můžete přidávat několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje a dopřát si tak příjemnou vůni po celý den. Součástí difuzéru jsou krystaly minerálů (citrín, nefrit, tygří oko, růženín), které dodávají estetický prvek a přispívají k celkové harmonii domova.

Výběr správného aroma difuzéru může udělat zásadní rozdíl ve vašem domově. Důkladně zvažte rozdílné typy difuzérů, velikost a pokrytí prostoru, funkčnost a výkon, design a estetiku, jakož i kvalitu materiálů a bezpečnost. S tímto komplexním průvodcem jste připraveni udělat informované rozhodnutí a najít ten nejlepší difuzér, který naplní váš domov krásnou vůní a harmonií.

Na závěr bych ráda dodala, že pokud jste se rozhodli pro minerální difuzér od krosha atelier, máme pro vás připravený podrobný návod, jak vybrat ten správný minerální difuzér. Navštivte náš blog zde a získejte užitečné rady a tipy, které vám pomohou s vaším rozhodováním.

 

Alternativně můžete rovnou navštívit náš e-shop zde a prozkoumat široký výběr minerálních difuzérů a dalších produktů pro relaxaci. Jsme tu, abychom vám pomohli vytvořit domov plný pohody, relaxace a krásných vůní.


Děkuji vám, že jste si přečetli náš průvodce výběrem aroma difuzérů.

Doufám, že vám poskytl užitečné informace a že se vám podaří najít ten správný difuzér, který zvýší pohodu a relaxaci ve vašem domově či kanceláři.
Pokud máte další otázky nebo potřebujete další pomoc, neváhejte nás kontaktovat.


Autor: Nela Houserová

 

Jak si vybrat ten správný minerální difuzér?

Minerální difuzér je nejen způsob, jak přinést do vašeho domova příjemnou vůni, ale také prostředek, jak získat podporu harmonie a zdraví pomocí drahých kamenů. Pokud váháte, jaký difuzér si vybrat, následující kroky vám pomohou udělat správné rozhodnutí:

 1. Rozhodněte se, jaké vlastnosti chcete posílit: Každý minerální difuzér má jiné energetické vlastnosti. Zvažte, jaké aspekty svého života chcete podpořit, a vyberte kámen, který tyto vlastnosti nejlépe reprezentuje.

 2. Zvažte design a styl: Minerální difuzéry jsou nejen o jejich energetických vlastnostech, ale také o jejich vizuálním vzhledu. Vyberte si druh kamene, který se vám líbí a který se bude hodit do vašeho domova.

 3. Prozkoumejte esenciální oleje: Každý minerální difuzér může být doplněn o různé esenciální oleje, které posílí jeho účinky. Prozkoumejte různé typy olejů a vyberte ty, které vám nejvíce vyhovují.

 4. Poslouchejte své srdce: Nakonec se řiďte svým instinktem. Pokud je k vám nějaký difuzér více přitahován než ostatní, je pravděpodobné, že to je ten správný pro vás.

Podívejme se blíže na čtyři výjimečné kameny – nefrit, citrín, růženín a tygří oko – a objevme jejich úžasné vlastnosti, které přinášejí harmonii a zdraví do našeho života.

Nefrit: Kamenný vládce harmonie
Nefrit je kámen harmonie a rovnováhy. Jeho energie podporuje klid a mír v našem nitru, a to jak emocionálně, tak fyzicky. Nefrit je spojen s vyvážením energetických center v těle a podporuje celkové zdraví a pohodu.

Citrín: Kámen radosti a prosperity
Citrín je kámen slunce a radosti. Jeho světelná energie přináší do našich životů optimismus a hojnost. Citrín je spojen s pocitem štěstí a prosperity a pomáhá přilákat pozitivní energii do našeho života.

Růženín: Kámen lásky a soucitu
Růženín je kámen lásky a soucitu. Jeho jemná energie podporuje láskyplné vztahy a harmonii v mezilidských vztazích. Růženín je spojen s otevřením srdce a přijetím lásky do našeho života.

Tygří Oko: Kámen ochrany a sebedůvěry
Tygří oko je kámen síly a ochrany. Jeho energie posiluje naši sebedůvěru a odvahu, a zároveň nás chrání před negativními vlivy. Tygří oko je spojeno s odhodláním a jasností myšlení.

Každý z těchto kamenů má své jedinečné vlastnosti, které mohou obohatit naši každodenní existenci. Ať už si vyberete kterýkoli z nich, můžete se těšit na podporu a harmonii, které do vašeho života přinesou.


Objednejte svůj minerální difuzér ještě dnes a získejte 10% slevu na váš  nákup s kódem AROMA10.

Buďte připraveni zažít novou úroveň pohody a harmonie ve svém domově!

 
 
 
 
Osvěžte svůj domov s novou startovací sadou 'Klíč k harmonii' pro přicházející jaro!

Jaro je časem nových začátků a obnovy, a není lepšího způsobu, jak přivítat tuto krásnou sezónu, než osvěžením vašeho domova pomocí startovací sady Klíč k harmonii. Tato sada minerálního difuzéru a esenciálních olejů přináší do vašeho prostoru klid, harmonii a příjemnou atmosféru, kterou si zasloužíte.

Klíč k harmonii ve vašem domově

Startovací sada Klíč k harmonii je navržena tak, aby vám přinesla klid a harmonii do vašeho domova. Obsahuje minerální difuzér a esenciální oleje, které vám pomohou dosáhnout naprosté pohody. Sada nabízí čtyři varianty minerálního difuzéru: Citrín, Tygří oko, Nefrit nebo Růženín. Každý z těchto difuzérů spojuje krásu přírodních kamenů s funkčností difuzéru, který vám pomůže rozptýlit příjemné vůně po celé vaší místnosti.

Esenciální oleje pro váš jarní domov

Součástí sady jsou také esenciální oleje, které dodají vašemu domovu jedinečnou atmosféru. Oleje v této sadě - eukalyptus, citronová verbena, kadidlo a santalové dřevo - mají každý své vlastní jedinečné vlastnosti a přispívají k vaší pohodě a relaxaci. Od osvěžujícího eukalyptu po uklidňující santalové dřevo, tyto oleje vám pomohou vytvořit prostor plný klidu a pohody.

Tipy pro využití startovací sady v jarním období

 1. Jarní osvěžení: Přidejte do minerálního difuzéru vůni eukalyptu a citronové verbeny pro osvěžující atmosféru ve vašem domově, která bude znovu probouzet.

 2. Příprava na jarní úklid: Přidejte olej s vůní santalového dřeva do difuzéru při úklidu. Jeho relaxační vlastnosti vám pomohou zvládnout náročné úkoly s klidem a pohodou.

 3. Jarní relaxace: Po dlouhém dni si dopřejte relaxaci s vůní kadidla a minerály růženínu. Tato kombinace podporuje uvolnění a harmonii, což je ideální pro večerní relaxaci.

 4. Jarní setkání s přáteli: Při přípravě na setkání s přáteli aplikujte vůni citronové verbeny do difuzéru. Tato osvěžující vůně povzbudí konverzaci a vytvoří příjemnou atmosféru.

 5. Jarní meditace: Pro hlubokou meditaci vytvořte klidný prostor pomocí kombinace krystalů nefritu a esenciálního oleje eukalyptu. Tato kombinace pomáhá uvolnit mysl a posílit spojení s přírodou.

Nyní je ten správný čas pro osvěžení vašeho domova a přivítání jara s otevřenou náručí. Startovací sada Klíč k harmonii vám pomůže vytvořit prostor plný klidu, pohody a příjemných vůní, které vám budou připomínat krásy jara každý den. Klikněte na odkaz, >>objednejte sadu ještě dnes<< a dejte svému domovu tu nejlepší péči a užijte si atmosféru plnou klidu a harmonie s touto kombinací designu, přírodních prvků a vůní.

 
 
 
Aromaterapie, citronová verbena a očekávání jara

S koncem února začínáme pociťovat vzrušení a očekávání jara. S touhou po nových začátcích a obnovené energii se obracíme k přírodě a osvěžujícím vůním, jako je citronová verbena, která nás připravuje na slunce, květiny a nový život, který jaro přináší.

Citronová verbena: přírodní podpora v očekávání jara

Citronová verbena, s její svěží a povzbuzující vůní, je jako symbol očekávání jara. Její aroma nás naplňuje radostí a nadějí na přicházející sezónu a přináší do našich srdcí pocit světla a tepla.

Přínosy aromaterapie s citronovou verbenou před nadcházejícím jarem:

 1. Přírodní osvěžení: S prodlužujícími se dny se těšíme na slunce a teplo. Aromaterapie s citronovou verbenou nám poskytuje přírodní osvěžení a povzbuzení, které potřebujeme k probuzení ze zimního spánku.

 2. Osvěžení myšlenek a nálady: Po zimním období můžeme pociťovat únavu a letargii. Vůně citronové verbeny nám pomáhá osvěžit mysl a povzbudit náladu, připravujíc nás na nové začátky a příležitosti.

 3. Podpora vitality: Se slunečnými paprsky přichází i potřeba energie a vitality. Aromaterapie s citronovou verbenou nám pomáhá najít sílu a odhodlání k naplnění našich jarních plánů a snů.

 4. Příprava na nové začátky: Jaro je časem nových začátků a příležitostí. Aromaterapie s citronovou verbenou nám pomáhá připravit se na tyto nové začátky tím, že nás povzbuzuje k odhodlání a optimismu.

Jak využít aromaterapii s citronovou verbenou v očekávání jara:

 1. Ranní rituál očekávání: Začněte den s kombinací osvěžující vůně citronové verbeny a uklidňujícího působení růženinu v minerálním difuzéru RŌZUKU~ŌTSU, která přináší harmonii, energii a klid do vašeho prostředí, připravujíc vás na nové začátky s radostí a vitalitou. Tato synergická kombinace vás připraví na jarní procházku s radostí a vitalitou, naplňující vás optimismem. 

 2. Jarní přípravy: Při přípravách na jaro do svého domova přidejte vůni citronové verbeny. Při úklidu nakapejte několik kapek esenciálního oleje do vody na vytírání podlahy a připravte svůj prostor na příchod nové sezóny.

 3. Relaxace a meditace: Uklidněte svou mysl a povzbuďte svou duši aromaterapií s citronovou verbenou. Použijte olej během meditace a uvolněte se do jarního klidu a harmonie.

S citronovou verbenou a aromaterapií můžeme očekávat jaro s nadějí a radostí. Jejich osvěžující a povzbuzující vlastnosti nás připravují na nové začátky. Přeji vám ať jsou šťastné.

S láskou a péčí,
Nela

Návrat k sebepéči: Proč je důležité začlenit self-care do svého dne

Ve světě, který je často plný rychlého tempa, je péče o sebe někdy první věc, která se vytratí z našeho denního programu. Může se však stát, že opomíjení se může mít negativní dopad na naše fyzické i duševní zdraví. Proto je důležité začlenit do svého života rituál péče o sebe, známý jako self-care.

Self-care není jen módním trendem nebo luxusem, je to nezbytná součást zdravého životního stylu. Je to čas, který věnujeme sami sobě, abychom regenerovali své síly a dopřáli si péči, kterou si zasloužíme.

Jedním z hlavních důvodů, proč je self-care tak důležitý rituál, je jeho pozitivní vliv na naše duševní zdraví. Každodenní život může být plný stresu, a péče o sebe může být klíčem k jeho zvládání. Malé rituály péče, jako je meditace, relaxační cvičení nebo jednoduché momenty odpočinku, mohou pomoci snížit úzkost a zlepšit náladu.

Péče o sebe však není jenom o péči o naši duši, ale také o naše fyzické tělo. Pravidelná cvičení, zdravá strava a dostatek spánku jsou všechny součásti self-care, které mohou přinést pozitivní změny našemu zdravotnímu stavu a celkovému pocitu pohody.

Dalším důležitým aspektem self-care je jeho schopnost pomoci nám spojit se s našimi vlastními emocemi a potřebami. Když si věnujeme čas na sebe a nasloucháme svému tělu a mysli, můžeme lépe rozumět svým emocím a najít způsoby, jak se s nimi vyrovnat.

V dnešním světě je důležité si uvědomit, že self-care není sebeláska nebo sobeckost, ale způsob, jak se postarat o sebe, aby bylo možné lépe se starat o ostatní. Proto je důležité začlenit rituál péče o sebe do svého každodenního života a věnovat čas a pozornost svému vlastnímu blahobytu.

Takže pamatujte, že péče o sebe je nezbytná součást zdravého životního stylu. Bez ohledu na to, zda si vyberete meditaci, cvičení nebo klidný večer s oblíbenou knihou, je důležité dát si čas na péči o sebe a dopřát si okamžiky odpočinku a relaxace. Vaše pohoda je důležitá, takže nezapomeňte na sebe a začněte dnes s rituálem self-care.


Jako bonus na závěr pro Vás mám několik tipů na rituály, které mně osobně velmi pomáhají zvládat stres:

 1. Ranní rituál: Začněte den pozitivně tím, že si vytvoříte krátký ranní rituál. Může to být krátká meditace, cvičení jógy nebo jen klidná chvíle s šálkem oblíbeného čaje.

 2. Pauzy během dne: Nezapomeňte si v průběhu dne udělat krátké přestávky. Udělejte si čas na krátkou procházku, hluboké nadechnutí nebo jednoduché protažení.

 3. Vytvořte si prostor pro odpočinek: Vytvořte si ve svém domě nebo kanceláři klidný a relaxační prostor, kde si můžete odpočinout a nabrat novou energii.

 4. Jídlo jako rituál: Užívejte si jídlo jako rituál péče o sebe. Věnujte svou plnou pozornost jídlu a oceňte každou chuť, vůni a texturu.

 5. Naučte se říkat ne: Není nic špatného na tom říkat ne věcem, které vás přetěžují nebo nepřinášejí radost. Naučte se stanovit hranice a chránit svůj čas a energii.

 6. Zapojte své smysly s minerálním difuzérem: Využijte výhody aromaterapie a relaxační hudby s minerálním difuzérem k tomu, abyste se uvolnili a odpočinuli si. Mám velmi ráda difuzér KONGASEKI. Líbí se mi kameny tygřího oka, které jsou součástí tohoto setu. Nejen, že jsou vizuálně příjemné, ale říká se, že mají ochrannou energii, dodávají sílu a energii a přitahují hojnost. Často ho kombinuji s esenciálním olejem santalového dřeva, který má příjemnou uklidňující vůni a posiluje účinky tygřího oka. Při relaxaci si dopřejte okamžiky klidu a pohody s minerálním difuzérem jako součástí vašeho rituálu self-care a uvidíte, že bude mít pozitivní vliv na vaši mysl.

Děkuji, že jste si dopřáli čas přečíst si tento článek o důležitosti péče o sebe. Doufám, že vám poskytl inspiraci a povzbudil vás k začlenění rituálů self-care do vašeho života.

Pamatujte, že péče o sebe není luxus, ale nezbytnost pro udržení duševního i fyzického zdraví. Bez ohledu na to, jaké rituály si vyberete, buďte vědomi svých potřeb a dopřejte si čas na péči o sebe.

A pokud hledáte způsob, jak posílit své self-care rituály, nezapomeňte vyzkoušet minerální difuzér. Jeho uklidňující vůně a pozitivní energie drahých kamenů mohou přinést do vašeho prostředí klid a harmonii, které potřebujete k relaxaci a regeneraci.

Buďte laskaví sami k sobě a buďte si vědomi svého vlastního blahobytu. Vaše pohoda je důležitá. Ať vám váš rituál self-care přináší klid, radost a vyváženost do vašeho každodenního života.


S láskou a péčí,

Nela

 
 
 
Japonská inspirace: Zkuste selfcare ve stylu harmonie a klidu

Japonská inspirace: Zkuste selfcare ve stylu harmonie a klidu

 

Japonská kultura je známá pro svůj zvláštní důraz na mindfulness a rovnováhu. Ve světě plném shonu a povinností se stává péče o sebe stále důležitější. Japonská filosofie nám nabízí inspiraci, jak tuto péči začlenit do našeho života.

Mindfulness a relaxace

Japonská filosofie se soustředí na to, jak žít v přítomném okamžiku a hledat harmonii s okolím. Vytvořit si chvilku klidu a relaxace ve svém životě může mít pozitivní vliv na vaši pohodu. Tuto filosofii můžete začít aplikovat pomocí malých kroků, které neznamenají zásadní změny ve vašem životě.

Najděte si chvilku pro sebe

Péče o sebe neznamená nutně rozsáhlý wellness pobyt. Může to být jednoduché, například si můžete udělat několik minut jen sami pro sebe. Zkusíte si dopřát chvíli klidu před spaním s vonnou svíčkou a tichým prostředím? Nebo si vyčleníte chvíli na meditaci, kde se budete soustředit na svůj dech a odpočinete si od všedního shonu?

Jak mohou relaxační balíčky pomoci

Naše relaxační balíčky jsou navrženy tak, aby vám pomohly najít tyto chvíle klidu. Obsahují vonné svíčky, koupelové soli, bylinné čajové směsi a další předměty, které podporují relaxaci. Můžete si vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje a vytvoříte si doma svůj malý rituál selfcare.

 

Chcete začít péči o sebe dnes? Zkuste si vybrat jeden z našich relaxačních balíčků a věnujte chvilku mindfulness a relaxaci. Vaše pohoda je důležitá, a malé změny ve vašem životě mohou udělat velký rozdíl.

Klikněte zde pro prohlížení naší nabídky relaxačních balíčků a začněte dnes s péčí o sebe ve stylu japonské filosofie. Vaše duševní vyrovnanost si to zaslouží.

Náš Průvodce Selfcare: Jak najít harmonii v hektickém světě

Náš Průvodce Selfcare: Jak najít harmonii v hektickém světě

Život v dnešním rychlém světě může být velmi náročný. Často se dostaneme do kolotoče povinností a stresu, což může negativně ovlivnit naše fyzické i duševní zdraví. Proto není divu, že se stále více lidí obrací k selfcare jako k prostředku k nalezení rovnováhy a klidu ve svém životě.

Ale co to vlastně selfcare znamená? A jak můžeme integrovat tento důležitý aspekt do našeho každodenního života? V tomto článku se zaměříme na různé aspekty selfcare a nabídneme několik praktických tipů, jak najít harmonii v hektickém světě.

1. Péče o Tělo

Péče o tělo je základem selfcare. To zahrnuje pravidelnou fyzickou aktivitu, vyváženou stravu a dostatečný spánek. Prostřednictvím cvičení uvolňujeme endorfiny, které nám pomáhají zvládat stres a udržovat pozitivní náladu. Zdravá strava dodává tělu potřebné živiny pro optimální fungování, zatímco kvalitní spánek obnovuje naši energii.

Tip: Zařaďte do svého týdenního rozvrhu alespoň pár minut cvičení a věnujte pozornost tomu, co jíte. Pravidelný spánek by měl být pro vás prioritou.

2. Duševní Péče

Selfcare zahrnuje také péči o naši duši a mysl. Toho můžeme dosáhnout prostřednictvím meditace, jógy, čtení knih, nebo jednoduše tím, že si uděláme čas na sami sebe. Meditace a jóga nám pomáhají zklidnit mysl a snížit úroveň stresu, zatímco čtení a čas strávený sami se sebou nám umožní odpočinout si a nabrat novou energii.

Tip: Zkuste si každý den udělat alespoň pár minut na meditaci nebo jógu. Alespoň jednou týdně si dopřejte večer, kdy se budete věnovat jen sami sobě.

3. Relaxace a Odpočinek

Relaxace a odpočinek jsou nedílnou součástí selfcare. To neznamená jen lenošení na gauči (což je také důležité), ale také aktivní odpočinek, který nás naplňuje. To může být procházka v přírodě, koupel s mořskou solí, nebo relaxační hudba.

Tip: Vytvořte si doma relaxační rituál, který vám pomůže uvolnit se po náročném dni. Může to být relaxační koupel s vonnými svíčkami a hudbou, nebo meditační večer.

4. Selfcare Produkty

Na trhu je k dispozici mnoho produktů navržených speciálně pro selfcare. Patří sem vonné svíčky, koupelové soli, bylinné čaje, oční polštářky a další. Tyto produkty mohou přidat do vašeho selfcare rituálu další rozměr a pomoci vám dosáhnout hlubší relaxace.

Tip: Vyzkoušejte naše relaxační balíčky, které obsahují různé selfcare produkty. Jsou to skvělé dárky pro vás samotné, nebo vaše blízké.

Selfcare není luxus, ale nezbytná součást zdravého a vyváženého života. Důležité je najít to, co vám nejlépe vyhovuje, a integrovat selfcare do vašeho každodenního života. Tak si dopřejete harmonii a klid, které si zasloužíte.

Umění minimalismu: Japonská inspirace ve vašem šatníku

Japonská kultura se vyznačuje klidem, jednoduchostí a hlubokým respektem k přírodě. Tyto základní hodnoty se nejen promítají do životního stylu, ale také ovlivnily svět módy. Koncept minimalismu, který zdůrazňuje esenciálnost a kvalitu, nachází v Japonsku hluboké kořeny a stává se základem pro vytváření šatníků s elegantní jednoduchostí.

Estetika minimalismu v japonské kultuře

Minimalismus je v Japonsku vnímán jako cesta k vyváženému životu a vnitřnímu klidu. Koncept „Ma“, což znamená volný prostor nebo mezery, je důležitým prvkem v japonském umění i designu. Tato prázdná místa podtrhují krásu přítomnosti a umožňují jednotlivým prvkům vyniknout. Stejný princip lze aplikovat i na módu.

Minimalistické prvky v japonském šatníku

 1. Čisté linie: Japonská móda zdůrazňuje jednoduché a čisté linie. Oblečení s jasně definovanými střihy a minimem zdobení dávají prostor vyniknout přirozené kráse materiálů.

 2. Přírodní tóny: Inspirace přírodou je zřetelně patrná v barvách japonské módy. Odstíny jako šedá, béžová, modrošedá a zelenkavě hnědá odkazují na krajinu a roční období.

 3. Kvalitní materiály: V japonském šatníku se klade důraz na kvalitu materiálů. Přírodní vlákna jako bavlna, len a hedvábí jsou preferována pro svou jedinečnou texturu a pohodlnost.

 4. Asymetrie: Asymetrické střihy a detaily zvýrazňují jemný pohyb a fluiditu. Tento prvek dodává jednoduchým kusům zajímavý a neobvyklý vzhled.

 5. Elegantní doplňky: Výběr doplňků by měl být promyšlený a zároveň nenápadný. Měkké tašky, jemné náhrdelníky a minimalistické náušnice dokreslují celkový vzhled.

Vytvořte si vlastní japonsky inspirovaný šatník

 1. Základní kousky: Začněte s jednoduchými základními kusy jako jsou oversize košile, kimona-stylové halenky a šaty s decentními detaily.

 2. Kvalita nad kvantitou: Investujte do kvalitních kousků, které vydrží dlouho a budou se dobře kombinovat s ostatními částmi šatníku.

 3. Ostré střihy: Hledejte střihy, které jsou jednoduché, ale mají výrazný střih nebo detail, který zaujme.

 4. Přírodní materiály: Inspirováno japonskou krajinou a respektem k přírodě, japonská móda upřednostňuje používání přírodních materiálů. Kvalitní textilie jako bavlna, len a hedvábí jsou v centru pozornosti, neboť dodávají oblečení nejen jedinečnou strukturu, ale také ohleduplnost k životnímu prostředí.

 5. Minimalistické doplňky: Zvolte jemné a nenápadné doplňky, které doplní váš vzhled, aniž by ho přehlušily.

Japonská inspirace v minimalismu nabízí nejen krásný vzhled, ale také možnost projevit sebevyjádření skrze jednoduchost. Tento styl umožňuje každému vytvořit osobní šatník plný elegancí a harmonie. Přijměte umění minimalismu do svého šatníku a objevte krásu jednoduchosti.

9 položek celkem
Zpět do obchodu