DÁREK K NÁKUPU NAD 990,- | Vonný olej kadidlo! Nepropásněte šanci na péči o sebe! Objednejte hned.

Novinky

5 tipů na jarní relaxaci

Nadcházející jaro přináší novou energii a svěžest i příležitost k hlubší relaxaci a obnovení naší duševní pohody. Po období zimního klidu a chladu přichází čas, abychom v sobě rozproudili nový život a udělali místo pro světlo a radost. Jaro je ideální čas pro regeneraci a naplnění našich životů pozitivními zážitky. Zde je několik inspirativních tipů, jak využít jarního období k relaxaci a uvolnění:

 1. Jarní procházky v přírodě: Vyhraďte si čas na procházku v přírodě a dejte svému tělu a mysli možnost obnovit se prostřednictvím spojení s přírodou. Sledování kvetoucích stromů, poslouchání zpěvu ptáků a vnímání vůní jarních květů může být velmi osvěžující a povznášející.

 2. Jógová praxe venku: Vyzkoušejte jógu na čerstvém vzduchu a využijte energii jara k posílení svého těla a zklidnění mysli. Jógové cvičení venku vám umožní propojit se s přírodou a vnímat sílu a harmonii okolního prostředí.

 3. Koupele s květinovými výtažky: Dopřejte si relaxační koupel s přídavkem éterických olejů z rostlin, jako je levandule nebo citronová verbena. Tyto vonné lázně nejen uvolní vaše svaly, ale také povzbudí vaše smysly a navodí pocit klidu a pohody.

 4. Kreativní terapie: Věnujte se kreativním aktivitám, jako je malování, kreslení nebo psaní deníku. Jaro je časem nových začátků a inspirace, a tato kreativní terapie vám může pomoci vyjádřit své myšlenky a emoce a najít vnitřní klid a harmonii.

 5. Meditace v přírodě: Usaďte se na klidném místě v přírodě a věnujte se meditaci a zvědomění si přítomného okamžiku. Poslouchejte zvuky přírody, vnímejte vůně a pohybujte se s rytmem jara. Meditace v přírodě vám pomůže uvolnit stres a naplnit svou mysl pozitivní energií.

Jaro je časem obnovy a nových začátků, ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu relaxace, je důležité dát svému tělu a mysli čas na odpočinek a obnovu. Využijte tohoto období k posílení svého zdraví a pohody a naplňte svůj život radostí a inspirací, kterou nám jaro přináší.

 
 
 
 
Doprava a platba

Doprava a Platba

Platba online

Můžete jednoduše a bezpečně platit online přímo na našem e-shopu pomocí platební karty. Vaše platby jsou šifrovány a chráněny proti zneužití.

Bankovní převod a QR kód

Pokud preferujete platbu bankovním převodem, poskytujeme vám potřebné údaje pro provedení transakce. Můžete také využít QR kód pro rychlé a pohodlné zadání platby.

Platba na dobírku

Máte také možnost zaplatit za vaše objednávky při doručení zboží. Platba na dobírku je pohodlná a není třeba provádět platbu předem.

Doručení zboží do 5 pracovních dnů

Jsme udržitelný e-shop s malými skladovými zásobami. Je možné, že některé z vašich objednaných položek budeme šít nebo vyrábět v momentě vaší objednávky, což vyžaduje určitý čas.

Doprava nad 2400,- zdarma

Nakupujte s výhodou! Při objednávce nad 2400,- Kč máte doručení zdarma.

Možnosti doručení

 • Osobní odběr v Pardubicích (Zdarma)
 • Zásilkovna - Doručení na adresu
  • 79 Kč do 2400,- Kč
  • Od 2400,- Kč zdarma
 • Zásilkovna - Výdejní místo
  • 79 Kč do 2400,- Kč
  • Od 2400,- Kč zdarma
 • Uloženka by We|Do - Doručení na adresu
  • 79 Kč do 2400,- Kč
  • Od 2400,- Kč zdarma
 • Uloženka by We|Do - Výdejní místo
  • 79 Kč do 2400,- Kč
  • Od 2400,- Kč zdarma

Nabízíme širokou škálu možností doručení, abyste mohli vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Návrat k sebepéči: Proč je důležité začlenit self-care do svého dne

Ve světě, který je často plný rychlého tempa, je péče o sebe někdy první věc, která se vytratí z našeho denního programu. Může se však stát, že opomíjení se může mít negativní dopad na naše fyzické i duševní zdraví. Proto je důležité začlenit do svého života rituál péče o sebe, známý jako self-care.

Self-care není jen módním trendem nebo luxusem, je to nezbytná součást zdravého životního stylu. Je to čas, který věnujeme sami sobě, abychom regenerovali své síly a dopřáli si péči, kterou si zasloužíme.

Jedním z hlavních důvodů, proč je self-care tak důležitý rituál, je jeho pozitivní vliv na naše duševní zdraví. Každodenní život může být plný stresu, a péče o sebe může být klíčem k jeho zvládání. Malé rituály péče, jako je meditace, relaxační cvičení nebo jednoduché momenty odpočinku, mohou pomoci snížit úzkost a zlepšit náladu.

Péče o sebe však není jenom o péči o naši duši, ale také o naše fyzické tělo. Pravidelná cvičení, zdravá strava a dostatek spánku jsou všechny součásti self-care, které mohou přinést pozitivní změny našemu zdravotnímu stavu a celkovému pocitu pohody.

Dalším důležitým aspektem self-care je jeho schopnost pomoci nám spojit se s našimi vlastními emocemi a potřebami. Když si věnujeme čas na sebe a nasloucháme svému tělu a mysli, můžeme lépe rozumět svým emocím a najít způsoby, jak se s nimi vyrovnat.

V dnešním světě je důležité si uvědomit, že self-care není sebeláska nebo sobeckost, ale způsob, jak se postarat o sebe, aby bylo možné lépe se starat o ostatní. Proto je důležité začlenit rituál péče o sebe do svého každodenního života a věnovat čas a pozornost svému vlastnímu blahobytu.

Takže pamatujte, že péče o sebe je nezbytná součást zdravého životního stylu. Bez ohledu na to, zda si vyberete meditaci, cvičení nebo klidný večer s oblíbenou knihou, je důležité dát si čas na péči o sebe a dopřát si okamžiky odpočinku a relaxace. Vaše pohoda je důležitá, takže nezapomeňte na sebe a začněte dnes s rituálem self-care.


Jako bonus na závěr pro Vás mám několik tipů na rituály, které mně osobně velmi pomáhají zvládat stres:

 1. Ranní rituál: Začněte den pozitivně tím, že si vytvoříte krátký ranní rituál. Může to být krátká meditace, cvičení jógy nebo jen klidná chvíle s šálkem oblíbeného čaje.

 2. Pauzy během dne: Nezapomeňte si v průběhu dne udělat krátké přestávky. Udělejte si čas na krátkou procházku, hluboké nadechnutí nebo jednoduché protažení.

 3. Vytvořte si prostor pro odpočinek: Vytvořte si ve svém domě nebo kanceláři klidný a relaxační prostor, kde si můžete odpočinout a nabrat novou energii.

 4. Jídlo jako rituál: Užívejte si jídlo jako rituál péče o sebe. Věnujte svou plnou pozornost jídlu a oceňte každou chuť, vůni a texturu.

 5. Naučte se říkat ne: Není nic špatného na tom říkat ne věcem, které vás přetěžují nebo nepřinášejí radost. Naučte se stanovit hranice a chránit svůj čas a energii.

 6. Zapojte své smysly s minerálním difuzérem: Využijte výhody aromaterapie a relaxační hudby s minerálním difuzérem k tomu, abyste se uvolnili a odpočinuli si. Mám velmi ráda difuzér KONGASEKI. Líbí se mi kameny tygřího oka, které jsou součástí tohoto setu. Nejen, že jsou vizuálně příjemné, ale říká se, že mají ochrannou energii, dodávají sílu a energii a přitahují hojnost. Často ho kombinuji s esenciálním olejem santalového dřeva, který má příjemnou uklidňující vůni a posiluje účinky tygřího oka. Při relaxaci si dopřejte okamžiky klidu a pohody s minerálním difuzérem jako součástí vašeho rituálu self-care a uvidíte, že bude mít pozitivní vliv na vaši mysl.

Děkuji, že jste si dopřáli čas přečíst si tento článek o důležitosti péče o sebe. Doufám, že vám poskytl inspiraci a povzbudil vás k začlenění rituálů self-care do vašeho života.

Pamatujte, že péče o sebe není luxus, ale nezbytnost pro udržení duševního i fyzického zdraví. Bez ohledu na to, jaké rituály si vyberete, buďte vědomi svých potřeb a dopřejte si čas na péči o sebe.

A pokud hledáte způsob, jak posílit své self-care rituály, nezapomeňte vyzkoušet minerální difuzér. Jeho uklidňující vůně a pozitivní energie drahých kamenů mohou přinést do vašeho prostředí klid a harmonii, které potřebujete k relaxaci a regeneraci.

Buďte laskaví sami k sobě a buďte si vědomi svého vlastního blahobytu. Vaše pohoda je důležitá. Ať vám váš rituál self-care přináší klid, radost a vyváženost do vašeho každodenního života.


S láskou a péčí,

Nela

 
 
 
Vůně a psychická podpora: Jak esenciální oleje mohou ovlivnit vaše pocity a náladu

Vůně mají pozoruhodnou moc ovlivňovat naše pocity a nálady. Od starověku lidé využívali esenciální oleje k podpoře duševního blahobytu a emocionální rovnováhy. V tomto článku se podíváme na některé z těch nejúčinnějších esenciálních olejů a jejich přednosti.

 1. Citronová verbena: Tato svěží a osvěžující vůně je známá svými antidepresivními vlastnostmi. Pomáhá snižovat úzkost a stres a zároveň povzbuzuje mysl. Stačí několik kapek citronové verbeny do difuzéru nebo smíchat s nosičovým olejem pro relaxační masáž.

 2. Kadidlo: Kadidlo je užitečné pro meditaci a očištění mysli. Jeho teplá, dřevitá vůně má uklidňující účinky a pomáhá snižovat napětí a podporuje duševní rovnováhu. Stačí přidat několik kapek do difuzéru nebo použít při meditaci pro posílení duchovního spojení.

 3. Eukalyptus: Eukalyptová vůně je známá svými osvěžujícími vlastnostmi a schopností uvolňovat dýchací cesty. Pomáhá zlepšovat náladu, zvyšovat energii a snižovat pocit únavy. Eukalyptový olej je skvělý pro inhalaci nebo přidání do teplé lázně.

 4. Santalové dřevo: Tento exotický olej má bohatou, dřevitou vůni, která působí jako přírodní antidepresivum. Pomáhá zklidňovat mysl, snižovat úzkost a podporuje hluboký pocit relaxace. Stačí několik kapek do difuzéru nebo smíchat s nosičovým olejem pro relaxační masáž.

Používání esenciálních olejů jako součást každodenního rituálu může mít významný pozitivní dopad na vaši psychickou pohodu. Buďte však opatrní a vyhněte se případným alergickým reakcím nebo podrážděním kůže, a vždy dodržujte pokyny pro použití daného oleje. Užijte si léčivou sílu vůní a objevte harmonii mezi tělem, myslí a duší.

 Na závěr několik tipů:

 1. Aromaterapie: Používejte difuzér, abyste rozptýlili vůni do vzduchu a vytvořili příjemnou atmosféru doma nebo v kanceláři. Experimentujte s různými kombinacemi esenciálních olejů pro různé účely, jako je uklidnění před spaním, zvýšení energie nebo zlepšení nálady.

 2. Masážní oleje: Smíchejte pár kapek esenciálního oleje se základním olejem, jako je kokosový olej nebo jojobový olej, a použijte ho k masáži těla. Tato kombinace pomáhá uvolnit napětí svalů.

 3. Teplé lázně: Přidejte několik kapek esenciálního oleje do teplé lázně pro relaxaci a odpočinek. Eukalyptový olej je skvělý pro uvolnění dýchacích cest, zatímco santalové dřevo pomáhá zklidnit mysl.

 4. Inhalace: Přidejte pár kapek esenciálního oleje do horké vody a inhalujte páru pro uklidnění dýchacích cest a podporu emocionální pohody.

 5. Přímá aplikace: Některé esenciální oleje, jako je citronová verbena, mohou být přímo aplikovány na kůži, pokud jsou ředěny nosičovým olejem. Naneste je na pulzní body nebo na místa, která potřebují zvláštní péči, jako jsou spánkové body nebo spánková maska.

 6. Výroba vlastních produktů: Vytvořte si vlastní přírodní produkty s využitím esenciálních olejů, jako jsou tělová mýdla, krémy nebo osvěžovače vzduchu. To vám umožní plně využít léčivé vlastnosti vůní ve vaší každodenní péči o sebe.

 
Obchodní podmínky

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY pro e-shopy

Tyto všeobecné obchodní podmínky (“Podmínky”) firmy Ing. Arch. Jakub Dvořák, IČ 08222762, se sídlem Slepotice23, Slepotice 530 02, zapsaná v živnostenském rejstříku u Magistrátu města Pardubice. e -mail info@thecottoncouturier.cz, telefonní číslo 605727476, adresa provozovny Polská 904 („My” nebo „Prodávající”) upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů („Občanský zákoník“) vzájemná práva a povinnosti Vás, jakožto kupujících, a Nás, jakožto prodávajících, vzniklá v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy („Smlouva“) uzavřené prostřednictvím E-shopu na webových stránkách www.thecottoncouturier.cz.

Všechny informace o zpracování Vašich osobních údajů jsou obsaženy v Zásadách zpracování osobních údajů, která naleznete zde www.thecottoncouturier.cz/info/podminky-ochrany-osobnich-udaju/

Ustanovení těchto Podmínek jsou nedílnou součástí Smlouvy. Smlouva a Podmínky jsou vyhotoveny v českém jazyce. Znění Podmínek můžeme jednostranně měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění Podmínek.

Jak jistě víte, tak komunikujeme primárně na dálku. Proto i pro naši Smlouvu platí, že jsou použity prostředky komunikace na dálku, které umožňují, abychom se spolu dohodli bez současné fyzické přítomnosti Nás a Vás, a Smlouva je tak uzavřena distančním způsobem v prostředí E-shopu, a to prostřednictvím rozhraní webové stránky („webové rozhraní E-shopu“).

Pokud některá část Podmínek odporuje tomu, co jsme si společně schválili v rámci procesu Vašeho nákupu na Našem E-shopu, bude mít tato konkrétní dohoda před Podmínkami přednost.

 1. NĚKTERÉ DEFINICE
  • Cena je finanční částka, kterou budete hradit za Zboží;
  • Cena za dopravu je finanční částka, kterou budete hradit za doručení Zboží, a to včetně ceny za jeho zabalení;
  • Celková cena je součet Ceny a Ceny za dopravu;
  • DPH je daň z přidané hodnoty dle platných právních předpisů;
  • Faktura je daňový doklad vystavený v souladu se zákonem o dani z přidané hodnoty na Celkovou cenu;
  • Objednávka je Váš závazný návrh na uzavření Smlouvy o koupi Zboží s Námi;
  • Uživatelský účet je účet zřízený na základě Vámi sdělených údajů, jež umožňuje uchování zadaných údajů a uchovávání historie objednaného Zboží a uzavřených Smluv;
  • Vy jste osoba nakupující na Našem E-shopu, právními předpisy označovaná jako kupující;
  • Zboží je vše, co můžete nakoupit na E-shopu.
 2. Obecná ustanovení a poučení
  • Koupě Zboží je možná jen přes webové rozhraní E-shopu.
  • Při nákupu Zboží je Vaše povinnost poskytnout Nám všechny informace správně a pravdivě. Informace, které jste Nám poskytli v Objednávce budeme tedy považovat za správné a pravdivé.
  • Na našem E-shopu také poskytujeme přístup k hodnocení Zboží provedenému jinými spotřebiteli. Autenticitu takových recenzí zajišťujeme a kontrolujeme tím, že propojujeme hodnocení s konkrétními objednávkami, tudíž v interním systému u každého hodnocení vidíme i propojené ID objednávky, a tak jsme schopni ověřit a prokázat, že recenze pochází od reálného spotřebitele.
 3. UZAVŘENÍ SMLOUVY
  • Smlouvu s Námi je možné uzavřít pouze v českém jazyce.
  • Smlouva je uzavírána na dálku prostřednictvím E-shopu, přičemž náklady na použití komunikačních prostředků na dálku hradíte Vy. Tyto náklady se však nijak neliší od základní sazby, kterou hradíte za používání těchto prostředků (tedy zejména za přístup k internetu), žádné další náklady účtované Námi tedy nad rámec Celkové ceny nemusíte očekávat. Odesláním Objednávky souhlasíte s tím, že prostředky komunikace na dálku využíváme.
  • K tomu, abychom mohli Smlouvu uzavřít, je třeba, abyste na E-shopu vytvořili Objednávku. V tomto návrhu musí být uvedeny následující údaje:
   1. Informace o nakupovaném Zboží (na E-shopu označujete Zboží, o jehož nákup máte zájem, tlačítkem „Přidat do košíku“);
   2. Informace o Ceně, Ceně za dopravu, způsobu platby Celkové ceny a požadovaném způsobu doručení Zboží; tyto informace budou zadány v rámci tvorby Objednávky v rámci uživatelského prostředí E-shopu, přičemž informace o Ceně, Ceně za dopravu a Celkové ceně budou uvedeny automaticky na základě Vámi zvolného Zboží, způsobu jeho doručení a platby;
   3. Své identifikační a kontaktní údaje sloužící k tomu, abychom mohli doručit Zboží, zejména tedy jméno, příjmení, doručovací adresu, telefonní číslo a e-mailovou adresu.
  • V průběhu tvorby Objednávky může až do doby jejího dokončení údaje měnit a kontrolovat. Po provedení kontroly prostřednictvím stisku tlačítka „Objednat s povinností platby“ Objednávku dokončíte. Před stiskem tlačítka musíte ale ještě potvrdit Vaše seznámení se a souhlas s těmito Podmínkami, v opačném případě nebude možné Objednávku dokončit. K potvrzení a souhlasu slouží zatrhávací políčko. Po stisku tlačítka „Objednat s povinností platby“ budou všechny vyplněné informace odeslány přímo Nám.
  • Vaši Objednávku Vám v co nejkratší době poté, kdy Nám bude doručena, potvrdíme zprávou odeslanou na Vaši e-mailovou adresu zadanou v Objednávce. Součástí potvrzení bude shrnutí Objednávky a tyto Podmínky formou přílohy e-mailové zprávy. Podmínky ve znění účinném ke dni Objednávky, tj. ve znění přiloženém jako příloha potvrzující e-mailové zprávy, tvoří nedílnou součást Smlouvy. Potvrzením Objednávky dochází k uzavření Smlouvy mezi Námi a Vámi.
  • Mohou nastat i případy, kdy Vám nebudeme moci Objednávku potvrdit. Jedná se zejména o situace, kdy Zboží není dostupné nebo případy, kdy objednáte větší počet kusů Zboží, než kolik je z naší strany umožněno. Informaci o maximálním počtu Zboží Vám však vždy v rámci E-shopu předem poskytneme a neměla by pro Vás být tedy překvapivá. V případě, že nastane jakýkoli důvod, pro který nemůžeme Objednávku potvrdit, budeme Vás kontaktovat a zašleme Vám nabídku na uzavření Smlouvy v pozměněné podobě oproti Objednávce. Smlouva je v takovém případě uzavřena ve chvíli, kdy Naši nabídku potvrdíte.
  • V případě, že v rámci E-shopu nebo v Objednávce bude uvedena zjevně chybná Cena, nejsme povinni Vám Zboží za tuto Cenu dodat ani v případě, kdy jste obdrželi potvrzení Objednávky, a tedy došlo k uzavření Smlouvy. V takové situaci Vás budeme bezodkladně kontaktovat a zašleme Vám nabídku na uzavření nové Smlouvy v pozměněné podobě oproti Objednávce. Nová Smlouva je v takovém případě uzavřena ve chvíli, kdy Naši nabídku potvrdíte. Za zjevnou chybu v Ceně se považuje například situace, kdy Cena neodpovídá obvyklé ceně u jiných prodejců nebo chybí či přebývá cifra.
  • V případě, kdy dojde k uzavření Smlouvy, Vám vzniká závazek k zaplacení Celkové ceny.
  • V případě, že máte zřízen Uživatelský účet, můžete učinit Objednávku jeho prostřednictvím. I v takovém případě máte ale povinnost zkontrolovat správnost, pravdivost a úplnost předvyplněných údajů. Způsob tvorby Objednávky je však totožný, jako v případě kupujícího bez Uživatelského účtu, výhodou však je, že není třeba opakovaně vyplňovat Vaše identifikační údaje.
  • V některých případech umožňujeme na nákup Zboží využít slevu. Pro poskytnutí slevy je třeba, abyste v rámci návrhu Objednávky vyplnili údaje o této slevě do předem určeného pole. Pokud tak učiníte, bude Vám Zboží poskytnuto se slevou.
 4. Uživatelský účet
  • Na základě Vaší registrace v rámci E-shopu můžete přistupovat do svého Uživatelského účtu.
  • Při registraci Uživatelského účtu je Vaše povinnost uvést správně a pravdivě všechny zadávané údaje a v případě změny je aktualizovat.
  • Přístup k Uživatelskému účtu je zabezpečen uživatelským jménem a heslem. Ohledně těchto přístupových je Vaší povinností zachovávat mlčenlivost a nikomu tyto údaje neposkytovat. V případě, že dojde k jejich zneužití, neneseme za to žádnou odpovědnost.
  • Uživatelský účet je osobní, a nejste tedy oprávněni umožnit jeho využívání třetím osobám.
  • Váš Uživatelský účet můžeme zrušit, a to zejména v případě, když jej více, než 1 rok nevyužíváte, či v případě, kdy porušíte své povinnosti dle Smlouvy.
  • Uživatelský účet nemusí být dostupný nepřetržitě, a to zejména s ohledem na nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení.
 5. CENOVÉ A PLATEBNÍ PODMÍNKY, VÝHRADA VLASTNICKÉHO PRÁVA
  • Cena je vždy uvedena v rámci E-shopu, v návrhu Objednávky a samozřejmě ve Smlouvě. V případě rozporu mezi Cenou uvedenou u Zboží v rámci E-shopu a Cenou uvedenou v návrhu Objednávky se uplatní Cena uvedená v návrhu Objednávky, která bude vždy totožná s cenou ve Smlouvě. V rámci návrhu Objednávky je též uvedena Cena za dopravu, případně podmínky, kdy je doprava zdarma.
  • Celková cena je uvedena včetně DPH včetně veškerých poplatků stanovených zákonem.
  • Platbu Celkové ceny po Vás budeme požadovat po uzavření Smlouvy a před předáním Zboží. Úhradu Celkové ceny můžete provést následujícími způsoby:
   1. Bankovním převodem. Informace pro provedení platby Vám zašleme v rámci potvrzení Objednávky. V případě platby bankovním převodem je Celková cena splatná do 2 dnů.
   2. Kartou online. V takovém případě probíhá platba přes platební bránu Shoptet Pay, přičemž platba se řídí podmínkami této platební brány, které jsou dostupné na adrese: www.shoptetpay.com/cs. V případě platby kartou online je Celková cena splatná do 2 pracovních dnů.

    4. Faktura bude vystavena v elektronické podobě po uhrazení Celkové ceny a bude zaslána na Vaši e-mailovou adresu.

    5. Vlastnické právo ke Zboží na Vás přechází až poté, co zaplatíte Celkovou cenu a Zboží převezmete. V případě platby bankovním převodem je Celková cena zaplacena připsáním na Náš účet, v ostatních případech je zaplacena v okamžik provedení platby.

   3. Dobírkou. V takovém případě dojde k platbě při doručení Zboží oproti předání Zboží. V případě platby dobírkou je Celková cena splatná při převzetí Zboží.
   4. Hotově při osobním odběru. Hotově lze hradit Zboží v případě převzetí v Naší provozovně. V případě platby hotově při osobním odběru je Celková cena splatná při převzetí Zboží.
  • Faktura bude vystavena v elektronické podobě po uhrazení Celkové ceny a bude zaslána na Vaši e-mailovou adresu. Faktura bude též fyzicky přiložena ke Zboží a dostupná v Uživatelském úču.
  • Vlastnické právo ke Zboží na Vás přechází až poté, co zaplatíte Celkovou cenu a Zboží převezmete. V případě platby bankovním převodem je Celková cena zaplacena připsáním na Náš účet, v ostatních případech je zaplacena v okamžik provedení platby.
 6. DORUČENÍ ZBOŽÍ, PŘECHOD NEBEZPEČÍ ŠKODY NA VĚCI
  • Zboží Vám bude doručeno nejpozději do 14 dní způsobem dle Vaší volby, přičemž můžete vybírat z následujících možností:
   1. Osobní odběr na Naší provozovně uvedené v seznamu provozoven;
   2. Osobní odběr na výdejních místech společnosti Zásilkovna, Uloženka;
   3. Doručení prostřednictvím dopravních společností Česká pošta, PPL CZ, DHL, Zásilkovna;
  • Zboží je možné doručit pouze v rámci České republiky
  • Doba doručení Zboží vždy závisí na jeho dostupnosti a na zvoleném způsobu doručení a platby. Předpokládaná doba doručení Zboží Vám bude sdělena v potvrzení Objednávky. Doba uvedená v těchto Podmínkách je pouze orientační a může se lišit od skutečné doby dodání. V případě osobního odběru na provozovně Vás vždy o možnosti vyzvednutí Zboží budeme informovat prostřednictvím e-mailu.
  • Po převzetí Zboží od dopravce je Vaše povinnost zkontrolovat neporušenost obalu Zboží a v případě jakýchkoli závad tuto skutečnost neprodleně oznámit dopravci a Nám. V případě, že došlo k závadě na obalu, která svědčí o neoprávněné manipulaci a vstupu do zásilky, není Vaší povinností Zboží od dopravce převzít.
  • V případě, kdy porušíte svoji povinnost převzít Zboží, s výjimkou případů dle čl. 4 Podmínek, nemá to za následek porušení Naší povinnosti Vám Zboží doručit. Zároveň to, že Zboží nepřevezmete, není odstoupení od Smlouvy mezi Námi a Vámi. Nám ale v takovém případě vzniká právo od Smlouvy odstoupit z důvodu Vašeho podstatného porušení Smlouvy. Pokud se rozhodneme odstoupit od Smlouvy, je odstoupení účinné v den, kdy Vám toto odstoupení doručíme. Odstoupení od Smlouvy nemá vliv na nárok na uhrazení Ceny za dopravu, případně na nárok na náhradu škody, pokud vznikla.
  • Pokud je z důvodů vzniklých na Vaší straně Zboží doručováno opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo ve Smlouvě dohodnuto, je Vaší povinností nahradit Nám náklady s tímto opakovaným doručením spojené. Platební údaje pro zaplacení těchto nákladů Vám zašleme na Vaši e-mailovou adresu uvedenou ve Smlouvě a jsou splatné 14 dnů od doručení e-mailu.
  • Nebezpeční škody na Zboží na Vás přechází v okamžiku, kdy ho převezmete. V případě, kdy Zboží nepřevezmete, s výjimkou případů dle čl. 4 Podmínek, na Vás nebezpečí škody na Zboží přechází v okamžiku, kdy jste měli možnost ho převzít, ale z důvodů na Vaší straně k převzetí nedošlo. Přechod nebezpečí škody na Zboží pro Vás znamená, že od tohoto okamžiku nesete veškeré důsledky spojené se ztrátou, zničením, poškozením či jakýmkoli znehodnocením Zboží.
  • V případě, že Zboží nebylo v E-shopu uvedeno jako skladem a byla uvedena orientační doba dostupnosti Vás budeme vždy informovat v případě:
   1. mimořádného výpadku výroby Zboží, přičemž Vám vždy sdělíme novou očekávanou dobu dostupnosti nebo informace o tom, že nebude možné Zboží dodat;
   2. prodlení s dodáním Zboží od Našeho dodavatele, přičemž Vám vždy sdělíme novou očekávanou dobu dodání.
 1. PRÁVA Z VADNÉHO PLNĚNÍ
  • Zaručujeme, že v době přechodu nebezpečí škody na Zboží podle čl. 7 Podmínek je Zboží bez vad, zejména pak, že Zboží:
   1. odpovídá ujednanému popisu, druhu a množství, jakož i jakosti, funkčnosti, kompatibilitě, interoperabilitě a jiným ujednaným vlastnostem;
   2. je vhodné k účelu, pro který ho požadujete a s nímž souhlasíme;
   3. je dodáno s ujednaným příslušenstvím a pokyny k použití, včetně návodu k montáži nebo instalaci;
   4. je vhodné k účelu, k němuž se Zboží tohoto druhu obvykle používá;
   5. množstvím, jakostí a dalšími vlastnostmi, včetně životnosti, funkčnosti, kompatibility a bezpečnosti, odpovídá obvyklým vlastnostem Zboží téhož druhu, které můžete rozumně očekávat, i s ohledem na veřejná prohlášení učiněná námi nebo jinou osobou v témže smluvním řetězci, zejména reklamou nebo označením;
   6. je dodáno s příslušenstvím, včetně obalu, návodu k montáži a jiných pokynů k použití, které můžete rozumně očekávat; a
   7. odpovídá jakostí nebo provedením vzorku nebo předloze, které Vám byly poskytnuty před uzavřením smlouvy.
  • Práva a povinnosti ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými právními předpisy (zejména ustanoveními § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174b Občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů).
  • V případě, že bude mít Zboží vadu, tedy zejména pokud nebude splněna některá z podmínek dle čl. 1, můžete Nám takovou vadu oznámit a uplatnit práva z vadného plnění (tedy Zboží reklamovat) zasláním e-mailu či dopisu na Naše adresy uvedené u Našich identifikačních údajů, případně osobně na adrese Polská 904, 530 03 Pardubice. Pro reklamaci můžete využít také vzorový formulář poskytovaný z Naší strany, který tvoří přílohu č. 1 Podmínek. V uplatnění práva z vadného plnění je třeba zvolit, jak chcete vadu vyřešit, přičemž tuto volbu nemůžete následně bez Našeho souhlasu změnit. Reklamaci vyřídíme v souladu s Vámi uplatněným právem z vadného plnění.
  • Má-li Zboží vadu, máte následující práva:
   1. na odstranění vady dodáním nového Zboží bez vady, nebo dodáním chybějící části Zboží; nebo
   2. na odstranění vady opravou Zboží,

ledaže by byl zvolený způsob odstranění vady nemožný nebo ve srovnání s druhým způsobem nepřiměřeně nákladný, což se posoudí zejména s ohledem na význam vady, hodnotu, kterou by Zboží mělo bez vady, a to, zda může být druhým způsobem vada odstraněna bez značných obtíží pro vás.

 • Jsme oprávněni odmítnout vadu odstranit, je-li to nemožné nebo nepřiměřeně nákladné zejména s ohledem na význam vady a hodnotu, kterou by Zboží mělo bez vady.
 • Dále máte právo na:
  1. přiměřenou slevu z Ceny; nebo
  2. odstoupení od Smlouvy,

jestliže:

 1. odmítneme vadu odstranit nebo ji neodstraníme v souladu s právními předpisy;
 2. se vada projeví opakovaně,
 3. je vada podstatným porušením Smlouvy; nebo
 4. je z našeho prohlášení nebo z okolností zjevné, že vada nebude odstraněna v přiměřené době nebo bez značných obtíží pro Vás.
 • Právo na odstoupení od Smlouvy nenáleží v případě, je-li vada Zboží nevýznamná.
 • V případě, že jste si vadu na Zboží způsobili sami, práva z vadného plnění Vám nenáleží.
 • Vadou Zboží není opotřebení Zboží způsobené jeho obvyklým užíváním nebo u použitého Zboží opotřebení odpovídající míře jeho předchozího používání.
 • Při uplatnění reklamace Vám vystavíme písemné potvrzení, ve kterém bude uvedeno:
  1. datum, kdy jste reklamaci uplatnili;
  2. co je obsahem reklamace;
  3. jaký způsob vyřízení reklamace požadujete;
  4. Vaše kontaktní údaje pro účely poskytnutí informace o vyřízení reklamace.
 • Nedohodneme-li se na delší lhůtě, do 30 dnů od obdržení reklamace odstraníme vady a poskytneme Vám informaci o vyřízení reklamace na uvedené kontaktní údaje. Pokud tato lhůta marně uplyne, můžete odstoupit od Smlouvy nebo požadovat přiměřenou slevu.
 • O vyřízení reklamace Vás budeme informovat e-mailem a vydáme Vám potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace. Pokud je reklamace oprávněná, náleží Vám náhrada účelně vynaložených nákladů. Tyto náklady jste povinni prokázat, např. účtenkami či potvrzeními o ceně za dopravu. V případě, že došlo k odstranění vady dodáním nového Zboží, je Vaší povinností Nám původní Zboží vrátit, náklady na toto vrácení však hradíme My.
 • V případě, že jste podnikateli, je Vaší povinností oznámit a vytknout vadu bez zbytečného odkladu poté, co jste ji mohli zjistit, nejpozději však do tří dnů od převzetí Zboží.
 • V případě, že jste spotřebitel, máte právo uplatit práva z vadného plnění u vady, která se vyskytne u spotřebního Zboží ve lhůtě 24 měsíců od převzetí Zboží.
 1. odstoupení od smlouvy
  • K odstoupení od Smlouvy, tedy k ukončení smluvního vztahu mezi Námi a Vámi od jeho počátku, může dojít z důvodů a způsoby uvedenými v tomto článku, případně v dalších ustanoveních Podmínek, ve kterých je možnost odstoupení výslovně uvedena.
  • V případě, že jste spotřebitel, tedy osoba kupující Zboží mimo rámec své podnikatelské činnosti, máte v souladu s ustanovením §1829 občanského zákoníku právo odstoupit od Smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů ode dne uzavření Smlouvy, resp. pokud se jedná o koupi zboží, pak do čtrnácti dnů od jeho převzetí. V případě, že jsme uzavřeli Smlouvu, jejímž předmětem je několik kusů Zboží nebo dodání několika částí Zboží, začíná tato lhůta běžet až dnem dodání posledního kusu nebo části Zboží, a v případě, že jsme uzavřeli Smlouvu, na základě které Vám budeme Zboží dodávat pravidelně a opakovaně, začíná běžet dnem dodání první dodávky.
  • Od Smlouvy můžete odstoupit jakýmkoliv prokazatelným způsobem (zejména zasláním e-mailu nebo dopisu na Naše adresy uvedené u Našich identifikačních údajů). Pro odstoupení můžete využít také vzorový formulář poskytovaný z Naší strany, který tvoří přílohu č. 2 Podmínek.
  • Ani jako spotřebitel však nemůžete od Smlouvy odstoupit v případech, kdy je předmětem Smlouvy plnění uvedené v § 1837 Občanského zákoníku.
  • Lhůta k odstoupení dle čl. 2 Podmínek se považuje za zachovanou, pokud Nám v jejím průběhu odešlete oznámení, že od Smlouvy odstupujete.
  • V případě odstoupení od Smlouvy dle čl. 2 Podmínek jste povinní Nám Zboží zaslat do 14 dnů od odstoupení a nesete náklady spojené s navrácením zboží k Nám. Vy máte naopak nárok na to, abychom Vám vrátili Cenu za dopravu, avšak pouze ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání Zboží, který jsme pro dodání Zboží nabízeli. V případě odstoupení z důvodu, že My porušíme uzavřenou Smlouvu, hradíme i náklady spojené s navrácením zboží k Nám, ovšem opět pouze do výše Ceny za dopravu ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání Zboží, který jsme při dodání Zboží nabízeli.
  • V případě odstoupení od Smlouvy Vám bude Cena vrácena do 14 dnů ode dne účinnosti odstoupení na účet, ze kterého byla připsána, případně na účet zvolený odstoupení od Smlouvy. Částka však nebude vrácena dříve, než Zboží obdržíme, nebo Nám prokážete, že došlo k jeho zaslání zpět Nám. Zboží Nám prosím vracejte čisté, pokud možno včetně originálního obalu.
  • V případě odstoupení od Smlouvy dle čl. 2 Podmínek Nám však odpovídáte za snížení hodnoty Zboží, které vzniklo v důsledku nakládání s tímto zbožím jinak, než je nutné k tomu, abyste se seznámili s povahou, vlastnostmi a funkčností Zboží, tj. způsobem, jakým byste se se Zbožím seznamovali v kamenné prodejně. V případě, že jsme Vám ještě nevrátili Cenu, jsme oprávněni pohledávku z titulu nákladů započíst na Vaši pohledávku na vrácení Ceny.
  • My jsme oprávněni odstoupit od Smlouvy kdykoliv před tím, než Vám dodáme Zboží, pokud existují objektivní důvody, proč není možné Zboží dodat (zejména důvody na straně třetích osob nebo důvody spočívající v povaze Zboží), a to i před uplynutím doby uvedené v čl. 1 Podmínek. Můžeme také od Smlouvy odstoupit, pokud je zjevné, že jste uvedli v Objednávce záměrně nesprávné informace. V případě, že nakupujete zboží v rámci své podnikatelské činnosti, tedy jako podnikatel, jsme oprávněni od Smlouvy odstoupit kdykoli, i bez udání důvodu.
 2. Řešení sporů se spotřebiteli
  • Nejsme ve vztahu ke kupujícím vázáni žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) Občanského zákoníku.
  • Vyřizování stížností spotřebitelů zajišťujeme prostřednictvím elektronické adresy info@thecottoncouturier.cz Informaci o vyřízení stížnosti zašleme na elektronickou adresu kupujícího.
  • K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů ze Smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 796/44, 110 00 Praha 1, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz. Platformu pro řešení sporů on-line nacházející se na internetové adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr je možné využít při řešení sporů mezi prodávajícím a kupujícím, který je spotřebitelem, z kupní smlouvy uzavřené elektronickými prostředky.
  • Evropské spotřebitelské centrum Česká republika, se sídlem Štěpánská 796/44, 110 00 Praha 1, internetová adresa: http://www.evropskyspotrebitel.cz je kontaktním místem podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 524/2013 ze dne 21. května 2013, o řešení spotřebitelských sporů on-line a o změně nařízení (ES) č. 2006/2004 a směrnice 2009/22/ES (nařízení o řešení spotřebitelských sporů on-line).
 3. Závěrečná ustanovení
  • Pokud Náš a Váš právní vztah obsahuje mezinárodní prvek (tedy například budeme zasílat zboží mimo území České republiky), bude se vztah vždy řídit právem České republiky. Pokud jste však spotřebitelé, nejsou tímto ujednáním dotčena Vaše práva plynoucí z právních předpisů.
  • Veškerou písemnou korespondenci si s Vámi budeme doručovat elektronickou poštou. Naše e-mailová adresa je uvedena u Našich identifikačních údajů. My budeme doručovat korespondenci na Vaši e-mailovou adresu uvedenou ve Smlouvě, v Uživatelském účtu nebo přes kterou jste nás kontaktovali.
  • Smlouvu je možné měnit pouze na základě naší písemné dohody. My jsme však oprávněni změnit a doplnit tyto Podmínky, tato změna se však nedotkne již uzavřených Smluv, ale pouze Smluv, které budou uzavřeny po účinnosti této změny. O změně Vás však budeme informovat pouze v případě, že máte vytvořený Uživatelský účet (abyste tuto informaci měli v případě, že budete objednávat nové Zboží, změna však nezakládá právo výpovědi, jelikož nemáme uzavřenou Smlouvu, kterou by bylo možné vypovědět), nebo Vám na základě Smlouvy máme dodávat Zboží pravidelně a opakovaně. Informace o změně Vám zašleme na Vaši e-mailovou adresu nejméně 14 dní před účinností této změny. Pokud od Vás do 14 dnů od zaslání informace o změně neobdržíme výpověď uzavřené Smlouvy na pravidelné a opakované dodávky Zboží, stávají se nové podmínky součástí naší Smlouvy a uplatní se na další dodávku Zboží následující po účinnosti změny. Výpovědní doba v případě, že výpověď podáte, činí 2 měsíce.
  • V případě vyšší moci nebo událostí, které nelze předvídat (přírodní katastrofa, pandemie, provozní poruchy, výpadky subdodavatelů apod.), neneseme odpovědnost za škodu způsobenou v důsledku nebo souvislosti s případy vyšší moci, a pokud stav vyšší moci trvá po dobu delší než 10 dnů, máme My i Vy právo od Smlouvy odstoupit.
  • Přílohou Podmínek je vzorový formulář pro reklamaci a vzorový formulář pro odstoupení od Smlouvy.
  • Smlouva včetně Podmínek je archivována v elektronické podobě u Nás, ale není Vám přístupná. Vždy však tyto Podmínky a potvrzení Objednávky se shrnutím Objednávky obdržíte e-mailem a budete tedy mít vždy přístup ke Smlouvě i bez Naší součinnosti. Doporučujeme vždy potvrzení Objednávky a Podmínky uložit.
  • Tyto Podmínky nabývají účinnosti 23.8.2023

 

Příloha č. 1 - Formulář pro reklamaci

Adresát:               Ing. Arch. Jakub Dvořák, se sídlem Slepotice 23, Slepotice 530 09, IČO 08222762

Uplatnění reklamace

Datum uzavření Smlouvy:

 

Jméno a příjmení:

 

Adresa:

 

E-mailová adresa:

 

Zboží, které je reklamováno:

 

Popis vad Zboží:

 

Navrhovaný způsob pro vyřízení reklamace:

 

Zároveň žádám o vystavení potvrzení o uplatnění reklamace s uvedením, kdy jsem toto právo uplatnil, co je obsahem reklamace, jaký způsob vyřízení reklamace požaduji, spolu s uvedením mých kontaktních údajů pro účely poskytnutí informace o vyřízení reklamace.

 

Datum:

Podpis:

Příloha č. 2 - Formulář pro odstoupení od Smlouvy

Adresát:        Ing. Arch. Jakub Dvořák, se sídlem Slepotice 23, Slepotice 530 09, IČO 08222762

Tímto prohlašuji, že odstupuji od Smlouvy:

Datum uzavření Smlouvy:

 

Jméno a příjmení:

 

Adresa:

 

E-mailová adresa:

 

Specifikace Zboží, kterého se Smlouva týká:

 

Způsob pro navrácení obdržených finančních prostředků, případně uvedení čísla bankovního účtu:

 

 

Je-li kupující spotřebitelem má právo v případě, že objednal zboží prostřednictvím e-shopu společnosti Ing. Arch. Jakub Dvořák, se sídlem Slepotice 23, Slepotice 530 09, IČO 08222762 („Společnost“) nebo jiného prostředku komunikace na dálku, mimo případy uvedené v § 1837 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů odstoupit od již uzavřené kupní smlouvy do 14 dnů ode dne uzavření smlouvy, resp. pokud se jedná o koupi zboží, pak do čtrnácti dnů od jeho převzetí. V případě smlouvy, jejímž předmětem je několik kusů zboží nebo dodání několika částí zboží, začíná tato lhůta běžet až dnem dodání posledního kusu nebo části zboží, a v případě smlouvy, na základě které má být zboží dodáváno pravidelně a opakovaně, ode dne dodání první dodávky.

Toto odstoupení oznámí kupující Společnosti písemně na adresu provozovny Společnosti nebo elektronicky na e-mail uvedený na vzorovém formuláři.

Odstoupí-li kupující, který je spotřebitelem, od kupní smlouvy, zašle nebo předá Společnosti bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od kupní smlouvy, zboží, které od ní obdržel.

Odstoupí-li kupující, který je spotřebitelem, od kupní smlouvy, vrátí mu Společnost bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od kupní smlouvy, všechny peněžní prostředky (kupní cenu dodaného zboží) včetně nákladů na dodání, které od něho na základě kupní smlouvy přijala, stejným způsobem. Jestliže kupující zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který Společnost nabízí, vrátí Společnost kupujícímu náklady na dodání zboží pouze ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží. Společnost není povinna vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než zboží obdrží zpět nebo než kupující prokáže, že zboží Společnosti odeslal.

 

Datum:

Podpis:

 

Umění minimalismu: Japonská inspirace ve vašem šatníku

Japonská kultura se vyznačuje klidem, jednoduchostí a hlubokým respektem k přírodě. Tyto základní hodnoty se nejen promítají do životního stylu, ale také ovlivnily svět módy. Koncept minimalismu, který zdůrazňuje esenciálnost a kvalitu, nachází v Japonsku hluboké kořeny a stává se základem pro vytváření šatníků s elegantní jednoduchostí.

Estetika minimalismu v japonské kultuře

Minimalismus je v Japonsku vnímán jako cesta k vyváženému životu a vnitřnímu klidu. Koncept „Ma“, což znamená volný prostor nebo mezery, je důležitým prvkem v japonském umění i designu. Tato prázdná místa podtrhují krásu přítomnosti a umožňují jednotlivým prvkům vyniknout. Stejný princip lze aplikovat i na módu.

Minimalistické prvky v japonském šatníku

 1. Čisté linie: Japonská móda zdůrazňuje jednoduché a čisté linie. Oblečení s jasně definovanými střihy a minimem zdobení dávají prostor vyniknout přirozené kráse materiálů.

 2. Přírodní tóny: Inspirace přírodou je zřetelně patrná v barvách japonské módy. Odstíny jako šedá, béžová, modrošedá a zelenkavě hnědá odkazují na krajinu a roční období.

 3. Kvalitní materiály: V japonském šatníku se klade důraz na kvalitu materiálů. Přírodní vlákna jako bavlna, len a hedvábí jsou preferována pro svou jedinečnou texturu a pohodlnost.

 4. Asymetrie: Asymetrické střihy a detaily zvýrazňují jemný pohyb a fluiditu. Tento prvek dodává jednoduchým kusům zajímavý a neobvyklý vzhled.

 5. Elegantní doplňky: Výběr doplňků by měl být promyšlený a zároveň nenápadný. Měkké tašky, jemné náhrdelníky a minimalistické náušnice dokreslují celkový vzhled.

Vytvořte si vlastní japonsky inspirovaný šatník

 1. Základní kousky: Začněte s jednoduchými základními kusy jako jsou oversize košile, kimona-stylové halenky a šaty s decentními detaily.

 2. Kvalita nad kvantitou: Investujte do kvalitních kousků, které vydrží dlouho a budou se dobře kombinovat s ostatními částmi šatníku.

 3. Ostré střihy: Hledejte střihy, které jsou jednoduché, ale mají výrazný střih nebo detail, který zaujme.

 4. Přírodní materiály: Inspirováno japonskou krajinou a respektem k přírodě, japonská móda upřednostňuje používání přírodních materiálů. Kvalitní textilie jako bavlna, len a hedvábí jsou v centru pozornosti, neboť dodávají oblečení nejen jedinečnou strukturu, ale také ohleduplnost k životnímu prostředí.

 5. Minimalistické doplňky: Zvolte jemné a nenápadné doplňky, které doplní váš vzhled, aniž by ho přehlušily.

Japonská inspirace v minimalismu nabízí nejen krásný vzhled, ale také možnost projevit sebevyjádření skrze jednoduchost. Tento styl umožňuje každému vytvořit osobní šatník plný elegancí a harmonie. Přijměte umění minimalismu do svého šatníku a objevte krásu jednoduchosti.

6 položek celkem
Zpět do obchodu